| Overall Length | 155.9 mm (6.14″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P552341)
$6.89
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P554470)
$16.82
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P558712)
$16.96
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00027105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P558712 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.