| Overall Length | 272.7 mm (10.74″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 106.9 mm (4.21″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35474)
$74.82
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge (HF30083)
$182.54
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P767084)
$200.50
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 32 cm |
| Bin Location | 00026120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P767084 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.