| Overall Length | 162.3 mm (6.39″) |
|---|---|
| Largest O.D | 95.25 mm (3.75″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Thread Specs | 1.38″-12 UN-2B |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6718)
$37.50
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P767084)
$200.50
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF35474)
$74.82
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 18 cm |
| Bin Location | 00026115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF35474 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.