| Overall Length | 116.0 mm (4.57″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 98.04 mm (3.86″) |
| Inner Diameter | 11.93 mm (0.47″) |
| Gasket O.D | 9.906 mm (0.39″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550008)
$6.79
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550287)
$27.63
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.2 × 10.5 × 10.1 cm |
| Bin Location | 00027315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550287 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.