| Overall Length | 247.9 mm (9.76″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 120.9 mm (4.76″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow, with Anti-Drainback Valve (P550964)
$7.57
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550287)
$27.63
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 27.5 cm |
| Bin Location | 00027220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550769 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.