| Overall Length | 150.3 mm (5.92″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 83.05 mm (3.27″) |
| Inner Diameter | 39.11 mm (1.54″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow, with Anti-Drainback Valve (P550964)
$7.57
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550371)
$34.25
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550768)
$20.59
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 15 cm |
| Bin Location | 00027220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550768 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.