| Overall Length | 173.9 mm (6.85″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550299)
$13.98
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00027110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550299 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.