| Overall Length | 86.10 mm (3.39″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 75.94 mm (2.99″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 59.94 mm (2.36″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P552819)
$11.15
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3341)
$8.93
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550335)
$11.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 7.6 × 7.6 cm |
| Bin Location | 00026215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550335 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.