| Overall Length | 77.97 mm (3.07″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 96.01 mm (3.78″) |
| Gasket O.D | 90.93 mm (3.58″) |
| Gasket I.D | 80.01 mm (3.15″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Combination (P557382)
$22.52
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550507)
$18.89
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00027201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550507 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.