| Overall Length | 307.0 mm (12.0″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 134.8 mm (5.31″) |
| Gasket O.D | 108.9 mm (4.29″) |
| Gasket I.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550299)
$13.98
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550512)
$95.76
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 32 cm |
| Bin Location | 00027205 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.