| Overall Length | 154.9 mm (6.10″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket I.D | 87.88 mm (3.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow, with Anti-Drainback Valve (P550964)
$7.57
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550371)
$34.25
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550779)
$34.93
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
| Bin Location | 00027225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550779 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.