| Overall Length | 261.8 mm (10.3″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 99.06 mm (3.90″) |
| Gasket I.D | 89.91 mm (3.54″) |
| Media Type | Cellulose Type |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551807)
$16.48
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26.5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551807 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.