| Overall Length | 106.9 mm (4.21″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551352)
$17.90
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P553411)
$10.79
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P552518)
$10.32
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.4 × 8.7 × 10.2 cm |
| Bin Location | 00026120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552518 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.