| Overall Length | 135.8 mm (5.35″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.12 mm (2.80″) |
| Gasket I.D | 60.96 mm (2.40″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P551352)
$17.90
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P554560)
$75.18
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P552819)
$11.15
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 9.3 × 14 cm |
| Bin Location | 00027220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P552819 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.