| Overall Length | 295.4 mm (11.63″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 121.0 mm (4.76″) |
| Thread Size | 1-3/4″-12 UN |
| Application | CASE/ IH N9086 |
Parker® 40CN Series, Hydraulic Medium Pressure Filter (40CN210QEBM2KS244)
$948.46
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P550698)
$16.81
Donaldson® P165659 Duramax HMK05/25 Hydraulic Filter – Spin-On Style (900504)
$212.44
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.8 × 13.8 × 31.5 cm |
| Bin Location | 00048401 |
| brand/supplier | |
| MPN | P165659 |
| Part # | 900504 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.