| Overall Length | 70.35 mm (2.77″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 88.13 mm (3.47″) |
| Inner Diameter | 37.33 mm (1.47″) |
| Media Type | Cellulose Type |
| Filter Style | Cartridge Style |
Donaldson® Duramax HMK05/25 Series, Hydraulic Filter, Spin-On (P176567)
$92.05
Parker® 40CN Series, Hydraulic Medium Pressure Filter (40CN210QEBM2KS244)
$948.46
Donaldson® Power Steering Filter (P550487)
$25.69
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 13 × 7.2 cm |
| Bin Location | 00026410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550487 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.