| Overall Length | 239.7 mm (9.44″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 97.02 mm (3.82″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 62.99 mm (2.48″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Duramax HMK04/24 Series, Hydraulic Filter, Spin-On (P163567)
$77.78
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26 cm |
| Bin Location | 00027405 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P163567 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.