| Outer Diameter | 264 mm (10.4″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 153 mm (6.03″) |
| Length | 330 mm (13.0″) |
| Media Type | Cellulose Media |
| Filter Type | Primary Filter |
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P539458)
$31.06
Donaldson® 1/8" NPT Thread – Air Filter Restriction Gauge Indicator, Servisignal (X002252)
$48.92
Donaldson® Primary Air Filter, Round (P137957)
$75.46
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 7.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 40 cm |
| Bin Location | SC603 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P137957 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.