Specification
| Attachment Type | Twist-On |
|---|---|
| Diameter | 76.2 mm |
| Max. Pressure | 10 PSI |
| Release Lever | No |
| Pressurized | Yes |
| Material | Plastic |
Tramec Sloan® 1" Diameter – Oil Filler Cap, Adjustable Type, Stainless Steel (431093)
$22.25
#10 Radiator Cap (I420)
$133.95
$71.69
Out of stock
| Attachment Type | Twist-On |
|---|---|
| Diameter | 76.2 mm |
| Max. Pressure | 10 PSI |
| Release Lever | No |
| Pressurized | Yes |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 7.7 cm |
| Bin Location | D15 |
| brand/supplier | |
| color | Black, White |
| Fit Type | |
| Part # | 902-5101CD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.