Specification
| Amperage | 50A |
|---|---|
| Voltage | 30V |
| Reset Method | Type-I Auto |
| Mounting | Surface |
| Connection | 1/4″-28 Stud |
| Approval | SAE J1625 |
Navistar International® OEM 24V / 30A Type III – Circuit Breaker, Manual Reset (3529690C1)
$25.96
CAT® OEM 36 VDC / 125 VAC Max, 70A Circuit Breaker Assembly, Manual Reset (171-2209)
$172.27
$103.59
Out of stock
| Amperage | 50A |
|---|---|
| Voltage | 30V |
| Reset Method | Type-I Auto |
| Mounting | Surface |
| Connection | 1/4″-28 Stud |
| Approval | SAE J1625 |
| Weight | 0.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 181050F-01-1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.