| Tube O.D | 38.10 mm (1.50″) |
|---|---|
| Flange Size | 50.80 mm (2.00″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Adapter Type | 90-Deg. Adapter |
Parker-Hannifin 1-1/4″ Hose I.D x 1-1/4″ SAE Code 61 Split Flange, 90° Elbow, Hydraulic Hose Fitting (21920-20-20)
$311.25
Gates® G60910-1616 Adapter, 90° Elbow, Code-61 O-Ring Flange to Male JIC Flare
$110.96
Eaton Aeroquip® 1-1/2″ Tube O.D x 2.00″ Code-61 Split Flange, 90° Elbow Adapter (500024-32-24S)
$78.49
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.3 × 9.6 × 6 cm |
| Bin Location | 00093123 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 500024-32-24S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.