Specification
| Amperage | 10-Amp |
|---|---|
| Voltage | 250VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
Eaton® Bussmann 250V/2A, Fast-Acting Glass Tube, Cartridge Fuse (AGA-2)
$0.83
Balkamp Bussmann 32V/9A, SFE Glass Tube Automotive Fuse (7821073)
$0.74
$0.79
37 in stock
| Amperage | 10-Amp |
|---|---|
| Voltage | 250VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 0.6 × 3.2 cm |
| Bin Location | 00056062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | AGC-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.