Specification
| Amperage | 3-Amp |
|---|---|
| Voltage | 250VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
Eaton® Bussmann 250V/5A, Fast-Acting Glass Tube, Cartridge Fuse (AGC-5)
$0.73
Pico® 6-Way Fuse Block w/ Dust Cover, For Standard Blade Fuses, Thermoplastic Base (3412-11)
$17.72
$0.79
Out of stock
| Amperage | 3-Amp |
|---|---|
| Voltage | 250VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00056062 |
| brand/supplier | |
| Body Style | |
| Part # | AGC-3R |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.