Specification
| Series | FMX |
|---|---|
| Amperage | 40A |
| Voltage | 32V |
| Fuse Type | Time Delay |
| Mounting | Holder |
Grote® 20A Miniature Blade Fuse, Yellow (82-ANM-20A)
$3.25
Grote® 3A Miniature Blade Fuse, Violet (82-ANM-3A)
$2.50
$13.25
15 in stock
| Series | FMX |
|---|---|
| Amperage | 40A |
| Voltage | 32V |
| Fuse Type | Time Delay |
| Mounting | Holder |
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2.2 × 4 cm |
| Bin Location | 00056065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | FMX-40 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.