Specification
| Amperage | 20-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 0.25 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
Eaton® Bussmann 32V/25A, Fast-Acting Glass Tube, Cartridge Fuse (AGC-25)
$0.52
Grote® 20A Miniature Blade Fuse, Yellow (82-ANM-20A)
$3.25
$0.58
10 in stock
| Amperage | 20-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 0.25 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.1 × 3.1 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00056062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 782-1063 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.