| Item Length | 82.5 mm (3.25″) |
|---|---|
| Hose Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Male Rigid | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1″ Hose Size x 1″ Male 37° Rigid, Z-Series Crimp Fitting (16Z-516)
$42.85
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 5 × 5 cm |
| Bin Location | 00097062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 16Z-516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.