| Item Length | 70.61 mm (2.78″) |
|---|---|
| Hose I.D | 19.05 mm (0.75″) |
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose Size x 1/2″ Male Pipe Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (12Z-108)
$30.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | 00097015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12Z-108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.