| Item Length | 57.65 mm (2.27″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 1/2″ Male Pipe Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-108)
$14.94
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.