| Item Length | 51.30 mm (2.02″) |
|---|---|
| Hose I.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Tube Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 3/8″ Male Pipe Rigid, E-Series Crimp (08E-106)
$7.14
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.3 × 2.3 cm |
| Bin Location | 00096104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08E-106 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.