| Item Length | 48.26 mm (1.90″) |
|---|---|
| Hose I.D | 6.35 mm (0.25″) |
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/4″ Hose Size x 3/8″ Male Pipe Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (04Z-106)
$12.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00097012 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 04Z-106 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.