| Item Length | 116.3 mm (4.58″) |
|---|---|
| Hose I.D | 31.75 mm (1.25″) |
| Tube Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Male NPT x 1-1/4″ Hose I.D, U-Series, Male Pipe Rigid (43020U-120)
$72.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 5.9 × 5.9 cm |
| Bin Location | 00096113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 43020U-120 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.