| Item Length | 69.5 mm (2.74″) |
|---|---|
| Hose Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Male O-Ring | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1″ Hose x 1″ Male ORB Straight Thread, Z-Series Crimp Hose Fitting (16Z-P16)
$50.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 5 × 5 cm |
| Bin Location | 00097046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 16Z-P16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.