| Item Length | 57.4 mm (2.26″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Male O-Ring | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 5/8″ Male ORB Straight Thread, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-P10)
$19.82
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-P10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.