| Item Length | 50.80 mm (2.00″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male O-Ring | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 3/8″ Male ORB Straight Thread, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-P06)
$16.70
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-P06 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.