| Item Length | 52.07 mm (2.05″) |
|---|---|
| Male Port | 25.4 mm (1.00″) |
| Male Pipe | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ MJIC x 12mm Male Metric M12x1.5, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (901132)
$13.87
1″ MJIC x 1" Male ORB, Flare-Twin Fitting, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (900802)
$11.66
Eaton Weatherhead® 1″ MNPT x 1″ MORB, 90-Deg. Straight Thread Male Elbow, Steel (C3569X16)
$18.69
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 4.2 cm |
| Bin Location | 00096024 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C3569X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.