| Item Length | 28.44 mm (1.12″) |
|---|---|
| Male ORB | 7.93 mm (0.312″) |
| Male JIC | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X20X24)
$28.14
Eaton Weatherhead® 5/16″ Male O-Ring x 1/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X4X5)
$3.71
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.4 × 3.4 cm |
| Bin Location | 00096043 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5515X4X5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.