| Item Length | 27.6 mm (1.090″) |
|---|---|
| Straight Thread | 11.1 mm (0.437″) |
| NPSM Swivel | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 5/8" Male O-Ring x 1/2" Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X8X10)
$5.92
Eaton Weatherhead® 7/16″ Male O-Ring x 1/4″ Female Pipe Swivel, 90-Deg. Elbow (9515X4X4)
$11.42
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 2.1 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9515X4X4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.