| Item Length | 48.7 mm (1.921″) |
|---|---|
| Straight Thread | 26.9 mm (1.062″) |
| NPSM Swivel | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 5/8" Male O-Ring x 1/2" Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X8X10)
$5.92
Eaton Weatherhead® 1-1/16″ Male O-Ring x 3/4″ Female Pipe Swivel, 90-Deg. Elbow (9515X12X12)
$21.59
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.6 × 5.8 × 3.7 cm |
| Bin Location | 00096026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9515X12X12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.