| Item Length | 60.7 mm (2.39″) |
|---|---|
| Male ORB | 38.1 mm (1.50″) |
| Male JIC | 38.1 mm (1.50″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
Eaton Weatherhead® 5/8" Male O-Ring x 1/2" Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X8X10)
$5.92
Cummins® OEM Male Union Elbow (3089584)
$296.61
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/2″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X24)
$68.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 6 cm |
| Bin Location | 00096053 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5515X24 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.