| Item Length | 98.8 mm (3.89″) |
|---|---|
| Hose Size | 38.1 mm (1.50″) |
| Female Swivel | 38.1 mm (1.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Hose x 1-1/2″ Female FOR-SEAL Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (24Z-S84)
$198.03
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.4 × 6.6 × 6.6 cm |
| Bin Location | 00097087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 24Z-S84 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.