| Item Length | 103.6 mm (4.08″) |
|---|---|
| Hose I.D | 19.05 mm (0.75″) |
| Tube Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose x 5/16″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-5-6)
$13.02
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose I.D x 3/4″ Female 37° Swivel, U-Series Crimp Fitting (43012U-612)
$32.38
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.1 × 4.2 × 4.2 cm |
| Bin Location | 00096111 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 43012U-612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.