| Item Length | 96.26 mm (3.79″) |
|---|---|
| Flange Head Dia. | 50.8 mm (2.00″) |
| Hose Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | SF – SAE Code 61 |
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Split Flange x 1″ Hose, SAE Code-61, Z-Series Crimp Hose Fitting (16Z-G20)
$54.96
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 4.8 × 4.8 cm |
| Bin Location | 00097105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 16Z-G20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.