Specification
| Item Length | 132.5 mm (5.22″) |
|---|---|
| Tube O.D | 50.8 mm (2.00″) |
| Flange Size | 50.8 mm (2.00″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$54.16
1 in stock
| Item Length | 132.5 mm (5.22″) |
|---|---|
| Tube O.D | 50.8 mm (2.00″) |
| Flange Size | 50.8 mm (2.00″) |
| Pressure | Code 62 – 6000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 6.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 8.2 × 8.2 cm |
| Bin Location | 00093105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 60032 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.