| Item Length | 84.07 mm (3.31″) |
|---|---|
| Flange Head Dia. | 38.10 mm (1.50″) |
| Hose Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | SF – SAE Code 61 |
Eaton Weatherhead® 3/4″ Split Flange x 3/4″ Hose, SAE Code-61, Z-Series Crimp Hose Fitting (12Z-G12)
$58.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 3.8 × 3.8 cm |
| Bin Location | 00097105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12Z-G12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.