| Item Length | 76.5 mm (3.01″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Male O-Ring | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 1/2″ Male ORB Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-R08)
$23.66
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097047 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-R08 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.