| Item Length | 61.4 mm (2.42″) |
|---|---|
| Hose Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Male Rigid | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 5/8″ Male 37° Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-510)
$18.95
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | 00097061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-510 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.