| Item Length | 30.98 mm (1.22″) |
|---|---|
| Male ORB | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Male O-Ring x 3/8″ Female NPT, Straight Adapter, Steel (C3269X8X6)
$4.72
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00095082 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C3269X8X6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.