| Item Length | 38.60 mm (1.52″) |
|---|---|
| Male ORB | 12.70 mm (0.50″) |
| Male JIC | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Female Swivel x 3/4″-16 Male ORB, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3599-8)
$11.65
Eaton Weatherhead® 1-1/2″ Male O-Ring x 1-1/4″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X20X24)
$28.14
Eaton Weatherhead® 1/2″ Male O-Ring x 5/8″ Male JIC, Flare-Twin, 90-Deg. Elbow (C5515X10X8)
$6.47
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00096046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5515X10X8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.