| Item Length | 20.3 mm (0.80″) |
|---|---|
| Male ORB | 12.7 mm (0.50″) |
| Body Hex | 22.2 mm (0.875″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Male ORB, Steel Straight Thread, Hex Head Plug (7237X8)
$1.53
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00096011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7237X8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.