| Item Length | 19.5 mm (0.77″) |
|---|---|
| Male O-Ring | 25.4 mm (1.00″) |
| Hex Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
Eaton Weatherhead® 1″ Male ORB, Straight Thread O-Ring, Hex Socket Plug (7238X16)
$5.29
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 3.8 × 3.8 cm |
| Bin Location | 00096015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7238X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.